+371 28181278 info@ripodl.lv

Akumulators

Akumulators - tā ir automašīnas sirds, viena no svarīgākajām rezerves daļām, kas nodrošina pareizu mašīnas funkcionēšanu. Atbilstoša akumulatora izvēle Jūsu transportlīdzekļa modelim ir būtisks priekšnosacījums drošai braukšanai uz ceļa.
Izvēloties akumulatoru, ir jāņem vērā - mašīnas marka un gads, mašīnas modelis, dzinēja kapacitāte un veids (dzinēja tips pēc degvielas un uzbūves). Visbiežāk auto akumulatori tiek izvēlēti pēc kapacitātes, jaudas un polaritātes jeb klemmes.
Tā kā akumulatoru galvenie raksturlielumi ir tā kapacitāte (Ah) un aukstā starta strāva (A), tad ir būtiski zināt automašīnas tehniskos parametrus, tehniskos raksturlielumus un izmēru. Piemēram, dīzeļdzinēja motoriem ir nepieciešami auto akumulatori ar lielāku baterijas tilpumu. Vai, piemēram, ar lielāku benzīna dzinēju (vairāk par 3.5) Jūsu transportlīdzeklim būs nepieciešams akumulators ar 90 un vairāk Ah.
Kā pagarināt akumulatora ekspluatācijas ilgumu?
1) pareizi uzstādiet bateriju;
2) ne retāk kā reizi pusgadā pārbaudiet akumulatora uzlādes līmeni;
3) nepieļaujiet akumulatora izlādi;
4) vismaz reiz gadā kontrolējiet elektroenerģijas izlādi;
5) vismaz reiz gadā attīriet akumulatoru no dubļiem;
6) ja esat nolēmis uzstādīt automašīnai papildu iekārtas, uzticiet to kvalificētiem speciālistiem.
Iegādājoties akumulatoru Ripo DL veikalos, kompetenti pārdevēji palīdzēs izvēlēties īsto - tieši Tavam auto! Liepājā - Tirgus ielā 31, Grobiņā - Vītolu ielā 12.
Lai labi ripo!